Booster -

מחפש ספקים מתאימים

מעביר את בקשתך

מחפש ספקים מתאימים

מצאנו ספקים מתאימים לדרישותך!

השכרת רכב

30%

מהו סוג הרכב שאתה מעוניין לשכור?

כמה כלי רכב ברצונך לשכור?

מהו משך ההשכרה הצפוי?

מיקום המשרד שלך

יש למלא עיר
העיר אינה קיימת
חזור רשימת כל הספקים

השכרת רכב

90%

מלא פרטים והספקים יתקשרו אליך

שם איש קשר:
שם החברה:
טלפון:
נא מלא טלפון
דוא”ל:
נא מלא דוא”ל
או פנה לספקים לבד

בקשתך הועברה בהצלחה!

הספקים המומלצים יצרו עמך קשר טלפוני ישיר בשעות הקרובות למתן הצעת המחיר המוקד שלנו זמין לסייע בכל נושא בטלפון 8231*

מחפש להשכיר רכב?

ענה על שאלון דרישות קצר וקבל במהירות הצעות מחיר מחברות המשכירות רכבים המתאימים לך

התחל כאן!

ליסינג תפעולי – למי זה משתלם?

חברות המעניקות רכב צמוד לעובדיהן מוצאות את שירותי הליסינג כאטרקטיביים כוון שהרכבים זמינים, תחזוקתם קלה ותכנית התשלומים בעבורם נוחה. העובד המקבל את הרכב מרגיש מחוזר ומרוצה. האומנם?

מאת: | | קטגוריה: השכרת רכב

ליסינג, חיים קלים

חברות הליסינג מספקות מענה למי שמעוניין ברכב ואינו מסוגל לשלם עשרות אלפי שקלים בעבורו. החברות מציעות רכבים חדשים ו/או משומשים במחירים אטרקטיביים ובהחזר חודשי נמוך וקבוע.

עולם הליסינג עובד בשני מסלולים: הראשון הוא "ליסינג מימוני" המספק רכבים לאדם פרטי/חברה כאשר תחזוקת הרכב, טיפול בתקלות במקרה של תאונה וחידוש ביטוח ורישוי מוטל על השוכר. במסלול "ליסינג תפעולי" נהנים משירות כולל לרכב, טיפולים, טסט, אספקת שירותי גרר ורכב חלופי במקרה של תאונה/תקלה. כל הדאגה והאחריות בידי חברת הליסינג והשוכר נוהג בשלווה.

בסופם של שני המסלולים מוצעת לשוכר האפשרות לרכוש את הרכב מחברת הליסינג, או להחליפו בחדש.

ליסינג, חיים קלים

מה הפך את הליסינג לפחות כדאי?

עבור הלקוח הפרטי נשאר הליסינג כדרך המועדפת לרכישת רכב, אך עבור עובדים המקבלים רכב חברה הפך הנושא לשנוי במחלוקת. התייקרות מחירי המכוניות המשפחתיות, עליית המסים ונסיקת מחירי הדלק גרמו לכך שרכב חברה הפך מסמל סטטוס נחשק לנטל בתלוש המשכורת של העובד, והסכום אותו נדרש לשלם עלה לגובה 2000-4000 ₪ לחודש!

כיצד? שווי הרכב לצורך מס עלה ל- 2.5% משווי הרכב כשהיה חדש. הווה אומר, ככל שהרכב שניתן יוקרתי המס שישולם בעבורו יהיה גבוה. חברות הליסינג מציעות לבעלי העסקים בעיקר רכבים משפחתיים והעובד המקבל רכב חברה יוקרתי שאולי אינו זקוק לו, ומשלם בעבורו הון תועפות.

בנוסף, המס צמוד למדד עולה בכל חודש והסכום המקוזז ממשכורת העובד עולה בהתאם. את המס המקסימלי משלמים גם בעת שימוש ממושך ברכב למרות שערכו יורד בכל שנה. הפגיעה בנטו משפיעה בהווה ובעתיד, כאשר יחושב שכרו לפנסיה לפי הנטו המופחת.

דלק חופשי על חשבון הבוס? לא עוד!

הלשכה לסטטיסטיקה פרסמה כי הנוהגים ברכב חברה מנצלים לעתים את השימוש ברכב ומביאים לנסועה עודפת: בעוד רכב פרטי גומע 17 אלף ק"מ בממוצע, רכב חברה מגיע עד ל- 32 אלף ק"מ בממוצע! הדבר הביא להגבלת מימון הדלק לעובד והעברת האחריות לכיסו.

כעת משלם העובד מס גבוה בעבור רכב משפחתי יוקרתי, סובל מהפחתה בזכויות עתידיות בשל ירידה בנטו וממן את הדלק בעצמו. ההטבה כבר לא נשמעת כמו הטבה ורבים מבקשים להחזיר את הרכב לחברה, ולקבל בעבורו תוספת כספית למשכורתם.

האם משתלם לך להשתמש בשירותי ליסינג?

הנוסחה לבדיקת כדאיות פשוטה: מה יעלה לך יותר- אחזקת רכב חברה או רכב פרטי?

רכב חברה כדאי במידה והנך מתגורר במרחק רב ממקום העבודה ורכבך הפרטי צפוי לסבול מבלאי גבוה, ולהזדקק לתיקונים שעלותם יקרה. השימוש ברכב חברה יעיל גם במקרה בו אתה נדרש לבצע נסיעות רבות במהלך יום העבודה ו"מבזבז" דלק רב. טכנאים לדוגמה, אנשי שירות או סוכנים המבצעים נסיעות רבות במסגרת התפקיד יעשו שימוש מושלם ברכב חברה מליסינג.

לעומת זאת, אם מרחק הנסיעה למקום העבודה קצר ויביא לשמירת ממוצע הנסועה (פחות מ- 20,000 ק"מ בשנה), אם השימוש ברכב כולל בעיקר נסיעה למשרד, חזרה ואיסוף הילדים מהגן, ואם ישנם בקרבתך אמצעי תחבורה נוספים (רכבת, אוטובוס), העדף קבלת הטבה למשכורת במקום רכב חברה.

בתוספת השכר שתקבל תוכל לממן הלוואה לרכישת/השכרת רכב פרטי, והנטו יעלה. הסקרים מראים כי החזרת רכב תגדיל את משכורתך ב-2700-3700 ₪ בחודש!

בכל זאת מעוניין ברכב חברה מליסינג? העדף מכונית קטנה על פני רכב משפחתי. החזר המס בעבורה יהיה נמוך יחסית, וישמור על גובה הנטו שלך. אם המעביד מסוגל לספק רק רכב משפחתי שעלותו עבורך יקרה, נהל משא ומתן להעלאת המשכורת כך שאת המס שתשלם או חלקו יספוג המעביד והנטו ייפגע פחות.

כך תבחרו חברת ליסינג

האותיות הקטנות שחשוב לבדוק טרם חותמים על חוזה שילווה אתכם שנים:

מה תקבלו בתמורת לכספכם: מספר אלמנטים יוצרים הצעה אטרקטיבית: מבחר הרכבים המוצעים וזמינותם, טיפול של חברת הליסינג בכל נושא חידוש ביטוחים ורישוי, אספקת שירותי גרירה לכל חלקי הארץ ורכב חלופי וללא המתנה. כמו גם השתתפות עצמית נמוכה שלכם במקרה של תאונה. אם חברת הליסינג מציעה את כל זאת, הרי שלפניכם עסקה שכדאי לחטוף.

תנאי תשלום נוחים: חברת הליסינג מציעה החזר חודשי נמוך באופן מפתה, עם זאת עליכם לקחת בחשבון את נושא המע"מ. מכוון שלא ניתן לנכות במס את המע"מ מישהו יצטרך לספוג אותו (רמז: אתם). בדקו בשלב המשא והמתן מהם הסעיפים בעסקה המחויבים במע"מ. אם תתבקשו לשלם מע"מ על מרבית סעיפי העסקה, הרי שהנטל הכלכלי עליהם יהיה גדול והעסקה פחות רלוונטית.

ומה קורה במידה ואינכם מסוגלים לעמוד בתשלומים במהלך תקופת החוזה? בדקו כבר עתה האם תחויבו בקנס יציאה ומהו גובהו.

תחזוקה שוטפת לרכב: יתרון בולט בשימוש בליסינג הוא היכולת לוותר על "התענוג" הקשור בטסט לרכב ובירוקרטיה הקשורה בביטוחים ורישיונות. בדקו כי חברת הליסינג מבצעת טיפולים שוטפים, רישום תקין ובדיקת הערכה (טסט) במועדם במוסכים המורשים, ומשתמשת בחלפים מקוריים מהיצרן בכדי לשמור על הבטיחות וערך הרכב.

החברות מגיעות עד ללקוח בכדי לאסוף את הרכב לבדיקה ומספקות רכב חלופי עד גמר התהליך. בדקו מול חברת הליסינג כי נציג מטעמם מגיע אליכם למטרת איסוף הרכב לבדיקה, ומספקת רכב חלופי עד לתום התהליך.

שירות ומענה ראוי במקרה של תקלה: הסוכנים ישמחו לעזור לכם במועד סגירת העסקה אך כיצד ינהגו בעת צרה? בדקו כי חברת הליסינג מפעילה שירות לקוחות זמין 24/7, ומעמידה לרשותכם איש קשר קבוע. בדקו בחוזה העסקה כי שירותי הגרר המגיעים לכם במקרה של תקלה / תאונה אינם כרוכים בתשלום נוסף.

ואם אינני מעוניין לשכור רכב מליסינג?

אם אינכם זקוקים למספר רב של רכבים או מתקשים לעמוד בעלויות אחזקתם, היעזרו בפתרון היצירתי שחוסך גם כסף וגם זיהום אוויר: רכשו מספר קטן של רכבים ואפשרו לעובדים שימוש על פי צורך ו/או תורנות, כמו גם נסיעה משותפת לעבודה וממנה.

החלטתם לשכור רכב מליסינג או לוותר ולהגדיל את המשכורת? בהתאם לשינויים בעולם המיסוי, הרכבים והמשק תוכלו לחזור בכם מההחלטה בכל עת. המלצתנו היא שתישארו עם היד על הדופק ובדקו מעת לעת מה השתנה בעולם הליסינג ומתי התנאים עובדים לטובתכם. נסיעה טובה!

קטגוריות קשורות

כתבות נוספות שיעניינו אותך